default_mobilelogo

Petr's Blog

"Sbírku na rekonstrukci bývalého kina Lípa v Olomouci (multifunční dům sboru baptistů v Olomouci) můžete podpořit i dobrovolným vstupným na společném koncertě skupiny Fly Tomorrow (blues, akustický rock), Petra Coufala (evangelickPlakát na koncert pro Lípuého písničkáře) a Jordana Tomeše (geniálního kytaristy)."

Tak zní pozvánka z FB na koncert, jehož budu součástí také já s pár svými písněmi. Moc se na něj těším z několika důvodů. První je radost z projektu rekonstrukce. Po 25ti letech života samostatného sboru našeho sborového společenství budeme konečně mít vlastní prostory. Navíc tím přispějeme k oživení kulturního místa pro nás holomóčáky. Mnohokrát se mi stává, že při zmínce o kinu Lípa se olomoucčákům rozzáří tvář při vzpomínkách na dětství.

Další důvod je, že mohu opět sdělit něco málo z poseství, které jsem vložil do písní. Hudba je pro mě darem od Boha, a jsem rád, že můžu spolu s Fly Tomorrow, a synovcem Jordanem Tomešem, být součástí krásného programu. 

A je tu ještě jeden důvod, proč se těším na koncert 19.3.2017 v 18hodin v evangelickém kostele na Blahoslavova 1 v Olomouci. A to je propojení mých písní s video produkcí. Ano, své písně poprvé propojím s videi a fotografiemi z budovy na Svornosti 2a, bývalého kina Lípa. Účasníci se tak mohou těšit na dosud nezveřejněné fotografie a videa z historie, i z plánů - 3D vizualizace projektu. Každý si tak bude moci představit, jaké jsou touhy a sny s našim novým sborovým domovem.  

Více o projektu naleznete na stránce sborů baptistů v Olomouci: www.baptisteolomouc.cz/sborovydum

LogoPC Records je název mého domácího studia. Mým oblíbeným programem byl do roku 2016 nejnovější verze SONAR PLATINUM od firmy Cakewalk. Líbil se mi proto, že za roky jsem se v něm naučil pohodlně nahrávat, mixovat, a vše ukončil i masteringem. Umí samozřejmě mnohem víc (např. synchronizaci hudby a videa, tzn. že umí např. dabovat filmy, nebo dělat hudbu k počítačovým hrám.) Se softwarem od firmy Cakewalk jsem pracoval od roku 1994, takže je byla srdcová záležitost.

V roce 2017 jsem přešel na platformu Mac počítačů od Apple. Bylo mě líto opuštění programu, který jsem používal 22 let! Zatím nemám na Logic, a tak si (k mému velikánskému překvapení) musím vystačit s Garageband, který je od Apple zdarma. Nyní zkouším upravovat své staré písně v tomto jednoduchém programu, protože si myslím, že to je skvělý způsob, jak se s Garagebandem seznámit. Udivujeme mě jeho intuitivnost a jednoduchost. Až si tam upravím některé klávesové zkratky, třeba budu v něm schopen střihů stejně rychle jako v předchozím softwaru. 

Kromě svých čtyř alb a nahrávání našich dětí :-)), občas nahrávám písně chval na křesťanských shromážděních, mixoval jsem i pár kapel, nebo jim dělal mastering. Nic z toho mě neživí, ale pokud mě chcete podpořit, můžete například koupí mé hudby na http://music.petrcoufal.com. Času je málo, takže když se do něčeho dám, dělám na písních, které hovoří o věcech neviditelných, které mají dosah až na věčnost. 

Mým největším úspěchem bylo vítězné umístění v masteringové soutěži jednoho muzikanského časopisu, kterým jsem získal roční předplatné. Největším povzbuzením pro mě bylo ujištění odborníků, že to s mýma ušima není tak špatné. :-)

(Nahrávání a mastering 2016, Erik Tragan, CD pro děti) 

Do you believe in love at first sight? I don´t. So it took me several weeks to fall in love with Nord stage pianos over YouTube. When I had a chance to try them in local shop kytary.cz, I fell in love (though my love to my wife stayed unshaken). I have been trying NORD PIANO 2 HP a NORD STAGE 2, their flagship. 

I am still catching my breath from this two hours pleasure. Sound wise, as well as key touch (both versions had their two different hammer actions, both very pleasant). I was blown away by the intuition of the control buttons of the whole instrument. Within couple minutes I was able to get to any sound I wanted (Piano, Organ, Synth.) 

Do you know of any sponsors? :-)

Do you know Paula Colmana

I have been listening to two of his albums in my car for 10 years, but I would never think we´d meet one day. But this summer we met at a Czech Christian music festival called FESTIVAL UNITED

He found a place to sit in a local restaurant just next to me. The night before I was at his great concert where I was singing like crazy, because I knew half of the songs like my own shoos, so I admit I was kind of excited. To explain the photo, before we took the picture, he had a similar look on his face like mine. So I thought we will look the some "way". I gues it did not work out. He looks like he is not as excited as I was :-)

Well, may be in seven years, when I am his age, I will be also so famous. I just wish I will also make people laugh like he does.

Hi, I am starting this new design o of my personal page. I hope you will like it and come back for more, as I plan to write my blog here. :-)

TOPlist