default_mobilelogo

LogoPC Records je název mého domácího studia. Mým oblíbeným programem byl do roku 2016 nejnovější verze SONAR PLATINUM od firmy Cakewalk. Líbil se mi proto, že za roky jsem se v něm naučil pohodlně nahrávat, mixovat, a vše ukončil i masteringem. Umí samozřejmě mnohem víc (např. synchronizaci hudby a videa, tzn. že umí např. dabovat filmy, nebo dělat hudbu k počítačovým hrám.) Se softwarem od firmy Cakewalk jsem pracoval od roku 1994, takže je byla srdcová záležitost.

V roce 2017 jsem přešel na platformu Mac počítačů od Apple. Bylo mě líto opuštění programu, který jsem používal 22 let! Zatím nemám na Logic, a tak si (k mému velikánskému překvapení) musím vystačit s Garageband, který je od Apple zdarma. Nyní zkouším upravovat své staré písně v tomto jednoduchém programu, protože si myslím, že to je skvělý způsob, jak se s Garagebandem seznámit. Udivujeme mě jeho intuitivnost a jednoduchost. Až si tam upravím některé klávesové zkratky, třeba budu v něm schopen střihů stejně rychle jako v předchozím softwaru. 

Kromě svých čtyř alb a nahrávání našich dětí :-)), občas nahrávám písně chval na křesťanských shromážděních, mixoval jsem i pár kapel, nebo jim dělal mastering. Nic z toho mě neživí, ale pokud mě chcete podpořit, můžete například koupí mé hudby na http://music.petrcoufal.com. Času je málo, takže když se do něčeho dám, dělám na písních, které hovoří o věcech neviditelných, které mají dosah až na věčnost. 

Mým největším úspěchem bylo vítězné umístění v masteringové soutěži jednoho muzikanského časopisu, kterým jsem získal roční předplatné. Největším povzbuzením pro mě bylo ujištění odborníků, že to s mýma ušima není tak špatné. :-)

(Nahrávání a mastering 2016, Erik Tragan, CD pro děti) 

TOPlist